Jednosměrná letenka do NEZNÁMA #5 – PROČ BALI?

Poslední dobou dostávám otázku: „PROČ BALI?“

Strašně ráda bych vám odpověděla svým ❤️ srdcem, které má spíše pocitové důvody a tak se pokusím to alespoň co nejvýstižněji popsat. Přidám vám k tomu ale jedno NITERNÍ video. Takové, které když si kdykoliv pustím, do očí mi vhrknou slzy a já vím, že jsem ve správný čas na správném místě.

Prvně si ho prosím pusťte, nechte ho sebou projít a teprve potom čtěte řádky dále.

Doporučuji pustit jedině se zvukem.
Díky němu najednou možná ucítíte to, co cítím já svým srdcem.

❤️❤️❤️

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Víte, pro mě Bali neznamenají pláže, exotiku či dovolenou.
Pro mě Bali vyjadřuje něco víc.


Cítím někde uvnitř sebe, že je to můj druhý domov. A to od chvíle, kdy mně poprvé tento ostrov bohů dovolil vstoupit na jeho území. Energie této části světa vás ihned pohltí. Je to až slovy nepopsatelné, co to s vámi udělá. Máte chuť prozkoumávat každou buňku tohoto ostrova, hltat jeho rituály, navnímávat sílu ceremonií. Nechávat sebou projít při jízdě na motorce úžasné vůně vonných tyčinek doprovázejích vás na cestě třeba rýžovištěm či silnicí přeplněnou desítkami motorek.

Je to jiné. Hutné, naplňující a dechberoucí.
Najednou jste úplně někde jinde. V jiném světě. Prožíváte denně silné vhledy a uvědomění směrem k vašemu životu. Jste bezprostředně propojeni s přírodou a lidmi kolem.

Bali ve vás probouzí silnou tohu být lepším člověkem a uvědomovat si, kdo opravdu jste.

A proto, když se pozorně podíváte na video výše, zjistíte, že to není jen o mém synovi a balijské ženě, která zrovna přináší „obětinu“ bohům. Ale v celém videu najednou vidíte více a to především skrze optiku lásky.

Video vyjadřuje to nepopsatelné propojení s přírodou, tu úžasnou energii lidí věřících v jejich neskutečné rituály. Tu lásku mezi nimi navzájem. Touhu užít si každičký okamžik. Dětskou radost. Tu chuť sedět jen tak ještě chvíli a prociťovat vůni, která doprovází tento obřad.

Ale nejen to!
Život má více rozměrů a my často vidíme jen jeden.
Co je však ve videu skryto dál, co už třeba vidím jen já svojí optikou?

To, že opodál je bazén, do kterého si můžete kdykoliv skočit a ucítit dopadat paprsky balijského slunce na vaše tělo. To, že možná někde ve křoví je pavouk či had, ze kterého máte permanentně strach. To, že tento rituál můj syn s radostí absolvuje každý den s touto úžasnou ženou. To, že tam ten malý prďolík jen tak sedí a rozumí tomu, proč počkat před dveřmi chrámu bohů. To, že si chůva k nám každý den svoje obětiny připraví a doveze. To, že se nehraje na počasí, jestli je 40 stupňů nebo silná bouřka. Vždy rituál proběhne. To, s jakou ladností, lehkostí a oddaností předávají místní obětiny bohům.

A my tam někde v povzdálí, jako stín, pozorujeme ten neopakovatelný zážitek.
Jak kdyby se už nikdy neměl udát. Každý den je tak stejný a zároveň jiný.

A TOHLE JE BALI a TO, PROČ TU JSME.

A víte co? Možná si to napohled obyčejné video teď pusťte znovu. Třeba najednu ucítíte a uvidíte i to, co jste necítili a neviděli – více lásky, pokory, radosti a klidu.
Budu moc ráda, když mi i ten váš pocit popíšete do komentáře.

S láskou
❤️❤️❤️
z Bali,

Petra Šebela Doležalová

P.S. Sledovat všechny moje příspěvky z Bali můžete na https://petradolezalova.cz/rubrika/cestovani/zivot-na-bali/ nebo taky na mém FCB, kde denně sdílím příběhy ze života zde.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.