Inspirace z Bali (13) – nečekejme se svým odhodláním na nový rok :-)

Můj pobyt se na ostrově Bali blíží ke konci a já s velkým klidem, vděkem a pokorou přemýšlím, o čem by měl být blog číslo 13. Toto číslo je z nějakých důvodů bráno za nešťastné, dokonce i některé hotely a letadla ho raději ve svém číslování pokojů či sedadel přeskakují.

Já ho přeskočit nechci, pro mne je to číslo krásné, šťastné, jako každé jiné a zaslouží si svůj článek.

Když jsem dnes relaxovala na lehátku, s výhledem na moře, přicházelo mně na mysli spoustu myšlenek. O smyslu života, o tom, co mně mělo Bali přinést, v čem mi pomohlo otevřít více svoji duši. Co mů pohled na svět nyní a jaká další nová uvědomění jsem díky tomu získala.

Ráda bych se s vámi tedy podělila o 13 INSPIRACÍ Z BALI:

-1-
ROVNOVÁHA

FullSizeRender

Je něco, co hledá každý z nás. Hledáme vnější stimuly k tomu, abychom dostávali sami sebe do klidu, pohody, vyrovnání. Nutno říct, že ať jsem na Bali, v ČR nebo kdekoliv jinde, rovnováhu si vytvářím sama a tak není nikdy pozdě, vpustit rovnováhu do našich životů. Začít však rovnovážně žít musíme u sebe. Nikde není psáno a dáno, že když se nám v jedné oblasti daří, že v jiné nemusí. Přijměme tedy společně myšlenku toho, že se může dařit ve všech oblastech života a nemusí to být tak jak jsem to měla vždy já. Dařilo se mi extrémně v práci, nedařilo se ve vztazích. Přeci si nezasloužím partnera, když mám tak skvělou práci, buduji kariéru, vždyť se mi vlastně do mého života vůbec nehodí. Dnes vím, že si zasloužím vše a mám právo na úspěch, hojnost a lásku. A tím chci inspirovat i vás. Má to ale háček, musíte se změnou myšlení a činy začít vy, já to za vás neudělám.

-2-
ODHODLÁNÍ

FullSizeRender_1
Já, vy, oni, my, ona, on …..
My všichni odkládáme první kroky k našim snům na dobu neurčitou a přestáváme v ně věřit.
BOJÍME SE NEÚSPĚCHU …
CO KDYŽ TO NEDOPADNE?
CO KDYŽ ZKLAMU?

NO A CO?
Horší je věci nezkusit.
Taky nevím, jak dopadne moje podnikání, ale celý život bych si vyčítala, kdybych se do toho nepustila. Nešla do té nejistoty, do vystoupení z komfortní zóny, do obav a strachu, jak to půjde, když mě nikdo nezná? Budou lidi chtít vůbec koučing?

A víte co jsem se naučila, že konkurence a překážky neexistují, jen si je tvoříme ve své hlavě a když budeme o své práci přesvědčeni jako o svém poslání a o záležitosti, která nás naplňuje, věřme, že cesta se vždy najde.

JEN MUSÍME CHTÍT …. ODHODLAT SE … A VYKROČIT.

-3-
VDĚČNOST

FullSizeRender(4)
Když jsem ještě pracovala v korporaci, měla jsem vše na zlatém podnose. Každý měsíc nadstandardní plat, služební auto, stravenky, zaměstnanecké benefity, telefon … Za to dnes z odstupem děkuji. Jenže já za to nebývala častokrát vděčná a brala věci, majetek, peníze, lidi, jako samozřejmost. Dnes si uvědomuji, že vděčnost je něco, co mi každý den do mého života přináší nové a nové zázraky.

Pouhé slůvko „děkuji“ má obrovskou sílu, která se násobí a dostává do okolí zajímavé vibrace toho, že si příjemné věci znovu a znovu přitahujeme.

-4-
LÁSKA

IMG_0236
Tady zůstanu trochu naivní.
Víte, co přesně znamená slovo NAIVNÍ = jednoduchost, bezprostřednost, dětinskost.


A tohle všechno, když do našich vztahů vložíme, získáme také zpět. Láska je všude kolem nás, jak se zpívá i ve známém filmu „Láska nebeská“, jen si ji všímat a dodávat ji všechny body výše a níže uvedené.
Je jen na nás, jak lásku vpustíme do našich životů.
A já vám moc a moc přeji, ať jste v této oblasti šťastní a máte vedle sebe partnera třeba stejně naivního jako jste vy nebo já :-).

-5-
HUMOR – SMÍCH – RADOST

FullSizeRender_3
Bali ideální ostrov na kurz smíchu. Místní snad zde neznají ani zamračený obličej. Už i při tom zametání, což je národní sport zde :-), se na vás lidé usmějí. Řekla bych, že Balijci jsou zametavý a usměvavý národ. Možná právě proto, že neustále a všude vše zametají (i hlínu, listy, prostě cokoliv), čistí si svoji duši a je jim více do smíchu. Ti, co se zabývají feng-shui vědí, že úklid navenek působí očistně i na nás samotné.

A tak vám moc přeji – abyste zkusili třeba krátké a jednoduché cvičení a každé ráno se na sebe do zrcadla usmáli. Měli ze sebe radost a předávali ji dál.
Již v prvních dnech pocítíte velké změny.

 -6-
PŘESVĚDČENÍ

FullSizeRender_1
Jak hodně jste přesvědčeni o sami sobě? Že jste pro sebe dost dobří, že děláte správné věci a jste ze správnými lidmi? Hluboká otázka. Zkuste si ji položit a odpovědět na ni.

Pokud si na ní právě teď odpovíte, že jste šťastni a nic byste neměnili – GRATULUJI.
Ostatní z vás máte možnost věci měnit. Zahodit slovíčka ALE, pocity STRACHU a dát věci do pohybu tak, abyste byli o svém životě přesvědčeni, nikdo jiný to za vás neudělá. A to že si přečtete tento článek a na chvíli se třeba budete cítit dobře, vás stejně časem dožene, pokud si něco nalháváte.

Buďme přesvědčeni o svém přesvědčení a nelžeme sami sobě do očí.

 -7-
RELAX

FullSizeRender_1
Ááááááááááá, tak na tuto část jsem se těšila. Pořád o ní chci napsat a konečně mám možnost. Vždy jsem měla sama za sebe výčitky, když nic nedělám, brala jsem to jako prokrastinaci, či nudu. S ohledem na své okolí, jak se na mě asi bude dívat, když ostatní dřou a já se třeba měsíc flákám na Bali. Dnes už vím, že jen čistá mysl, zdravé tělo a srovnanost s tím, že bez relaxu nechci a nebudu žít mi přináší osobní nadhled, zážitky, svobodu a kreativní nápady k mému podnikání. Přestaňme tedy ve svém slovníku používat „nemám čas“ a udělejme si z času svého přítele, ovládněme my jeho a néééé on nás. Takže co bude váš první krok k uvolnění se? Sauna, vířivka, masáž, sex :-), pro dámy kosmetika, pro pány třeba „pivo:-)“?

-8-
POMOC DRUHÝM

FullSizeRender
koučingu, když s klienty hledáme jejich poslání, tak ze začátku to bývá hodně povrchní. Já bych chtěl toto a toto. Jenže pak přijde vždy stejný výsledek. Každý z nás je na tomto světě proto, aby něco předal, někomu pomohl, byl něčím užitečný. Ať jde o drobnosti nebo velké věci, pořád je to o pomoci druhým.

Kdy jste tedy naposled někomu pomohli. Pomohli třeba jen vytvořit dobrou náladu. Podělit se s někým o snídani. Pomohli druhému uvěřit, že je jedinečný. Prvotně to není o penězích, velkých charitách, je to o tom, že to děláte ze srdce.

-9-
TRPĚLIVOST

FullSizeRender(5)
Píši článek v sobotu a v normálních zajetých kolejích, bych ho hned publikovala. Chtěla bych, ať ho všichni hned vidí, čtou, ať to mám celé hned dotáhnuté do konce. Vše má svůj čas. Vrátím se k němu, dám sobě i jemu čas uzrát a třeba ho zítra či v pondělí publikuji. Ale nespěchám na věci. Určitě v životě znáte chvíle, když jste na něco netlačili, přišlo to krásně samo, dřív, než jste chtěli. Nedávnou jsem mluvila s jednou paní, která potřebovala poradit a pomoc s jedním kurzem. Tak intenzivně a moc tlačila po tom, aby pro ní byl kurz užitečným a splnil účel, že jsme se nakonec shodly na tom, že na kurz nastoupí úplně kvůli jiné věci, odlehčit svůj život a začít si s ním hrát.

Zní to moc jednoduše?
Jenže jednoduché věci nejlépe fungují.
Zjednodušujme si tedy svůj život a hrajme si s ním.

-10-
DETOX

FullSizeRender(8)
Tohle slovo je několikrát skloňováno na internetu ve všech možných spojeních. Jenže já ho nyní spojuji s digitálním detoxem. Uvědomuji si, kolik času trávím na facebooku, linked-inu a různých jiných médiích. A jak je tu posun času a celé dopoledne u mě tady v ČR všichni spí, moje sociální závislost se najednou snížila a já toho ve svém životě stíhám víc. Mám víc času pro sebe, na tvorbu, na sport a na všechno, co chci, aby mělo před tímto přednost.
Takže já tedy s digitálním detoxem chci pokračovat i v ČR.
Jak jste na tom vy?

-11-
AUTENTICITA

FullSizeRender(7)
Nechtějme být stále 100%. Pokud si celý život potřebujeme na něco hrát, před někým se ukazovat, s někým se srovnávat, dostane nás to akorát do začarovaného kruhu, kdy pak, když se budeme chtít stát opravdu sami sebou, nebudeme už vědět ani, jak na to :-(. Jste smutní, buďte smutní. Jste naštvaní, buďte naštvaní. Jste na cestě učení a něco se vám nedaří? Přiznejte si to. Buďme sví. Nechtějme se za každou cenu zalíbit okolí.
Nedávno se mi stalo, že partner mě zná pořád veselou, zábavnou a nad věcí. Jenže jak spousta žen ví, někdy to prostě přijde a štve vás úplně všechno. Chce se vám brečet, odnáší to okolí. Máte zlost na všechny kolem. A v tu chvíli jsem si uvědomila, že o tom musím partnerovi říct, že vlastně nechci být stále ta dokonalá partnerka a že i já mám své dny a skrývá se za tím i to, že mu chci ukázat svoji pravou tvář.
Věřte nebo ne, náš vztah to ještě upevnilo.
Nebojte se mluvit o tom, co se vám děje, jací jste a co je za tím.

-12-
NAPLNĚNÍ

FullSizeRender(9)
Zase číslo 12 – mé oblíbené.

A ať si za naplnění můžete každý dosadit to své, já přidávám pouze foto.
Myslím, že zde jsou slova zbytečná – můj sen.
Balijský Chrám Tanah Lot.

-13-
CESTA UČENÍ

FullSizeRender(10)
Je něco, co mě provází celý život a už teď vím, že nepřestanu být nikdy žákem sama sobě, abych mohla inspirovat vás.

Inspirovat vás k:
rovnováze
– odhodlání
– vděčnosti
– lásce
– radosti
– přesvědčení
relaxu
– pomoci druhým
– přesvědčení
– trpělivosti
– detoxu
– autenticitě
– naplnění
– cestě učení

UFFFFF … mám ze sebe radost :-).

Zřejmě vše, co jsem tu napsala není pro nikoho z vás nic nového.

Všichni to známe. Všichni to v sobě máme. Někteří z nás na těchto částích  pracují více, někteří méně, protože třeba nevědí jak na začít.

A tak pokud je něco z toho pro vás natolik důležité, že už teď víte, že jste rozhodnuti začít konečně s pracováním na sobě, budu ráda, když si mě vyberete jako svého parťáka, který vám vaši cestu pomůže zjednodušit.

Coaching Petra Doležalová

Ozvěte se mi bez ostychu a s radostí a já se budu na vás těšit.
Mějte krásný den plný životních inspirací.

Vaše
podpis_3_transparent

P.S. připravenému a odvážnému štěstí přeje, tak nečekejte se svým odhodláním na nový rok :-).

Další moje články z rubriky „INSPIRACE NA BALI“ najdete
– ZDE-

Business & Executive & Life coach / Průvodkyně “vnitřním klidem & životní rovnováhou “ / Autorka programu *TEĎ
Komentáře
  1. Lucinka napsal:

    Je to krása pročítat se vašimi články, až jsem se tak začetla, že úplně zapomněla na čas, že už mám vyzvedávat dítě ze školy 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.