Inspirace z Bali (14) – SLZY ŠTĚSTÍ A HRDOSTI – došla jsem na vysněné místo

Nedá mi to, a hned 10 minut po vzletu letadla z letiště na Bali otvírám počítač.

Intuice mě táhne k tomu psát.

Myslím, že nastal čas na slibovaný, nejemotivnější, zážitek na BALI.
Návštěva chrámu TANAH LOT.

Tanah Lot byl údajně založen potulným hinduistickým knězem Nirartha, který připlul na Bali ze svého domova na Jávě během 16 století. Legendy vyprávějí o tom, jak tento svatý muž zrovna kázal v jiném chrámu, asi padesát kilometrů severozápadním směrem po pobřeží, když ho upoutalo zářící světlo na jihovýchodě. Vydal se na cestu, aby našel jeho zdroj, až dorazil do Tanah Lotu, kde zjistil, žo ono podivné světlo vychází z tamějšího posvátného pramene.

FullSizeRender

A celý tento příběh, který vlastně nikdo nezná, bych vám ráda vyprávěla.

Začal před rokem.
ANO, je to tak.

Jednoho dne, na konci roku 2015, jsem měla svůj osobní koučing. S mou koučkou jsme probíraly, co vlastně v životě chci a na jaké cíle se chci nyní soustředit. Věděla jsem, že se chci ubírat cestou pomoci lidem v jejich růstu a posilování jejich individuality a z toho mně také vyplývalo, že jestli něco takového chci, ráda bych prvně zkoncentrovala sebe.

A v tu chvíli jsem si jeden z cílů nastavila zjistit, jak jsem na tom s financemi. Znamenalo to tedy vypracovat si dlouhodobý finanční plán pro start podnikání a podívat se upřímně na to, jestli bude prostor i pro finance na zkoncentrování se, relax, nabytí sil po 15 letech v korporaci a trochu se podívání i sama do sebe.

Destinaci pro relax jsem již měla dopředu jasnou – bylo to Bali.

IMG_0475

Jsem člověk, který přesně ví, jaké země chce ve svém životě navštívit a tak už i teď mám další plány :-).

A protože jsem typ osobnosti, která má ráda vizualizaci, popracovala jsem si s tím, že k celému finančnímu plánu jsem si vybrala pro sebe obrázky Bali, které mě oslovily.

Obrázky jsem hledala na Googlu tak, aby mě motivovaly se na Bali za každou cenu podívat a vědět, že si to mohu dovolit a zvládnu to i v rámci začínajícího živnostníka.

V té době jsem absolutně nevěděla, že pro mě nejemotivnější a nejzajímavější obrázek přicvaklý na mém finanční plánu je právě onen zmiňovaný chrám TANAH LOT.

Jen se mi líbil a cítila jsem tam velké pouto. Uchvátil mě tím, že se k němu dá dojít jen v určitou dobu dle přílivu a odlivu a že stojí na skále v moři. Něco z něho vyzařovalo a já věděla, že se tam jednou podívám.

IMG_2019
Moje rok staré motivační  obrázky,
cestovaly se mnou i na Bali :-).

Uplynul rok a nastal okamžik,
kdy jsem byla připravena odletět na Bali.

Chvíli to trvalo
(potrénovala jsem si trpělivost), než jsem si splnila něco, co mám i na svém VISION BOARDU neboli nástěnce snů,
ale to čekání stálo za to.

Vzhledem k tomu, že jsem první polovinu na Bali trávila s partnerem, měla jsem prvotní myšlenku, že se do Tanah Lot podívám sama.

Situace se však změnila a já cítila, že bude fajn, zažít to s někým, koho jsem mimochodem na svém VISION BOARDU měla taky :-). A tak jsem akčně pár dní po příletu naplánovala jako druhý výlet právě návštěvu onoho vysněného místa.

Osedlali jsem tedy naši motorku. V té době jsem ještě netušila, že motorka se stane pro mě osudnou při cestování po Bali a bude mi místo partnera dělat společnost zbylých 14 dní na Bali strávených sama ze sebou.

Byl to krásný den a já se jako jezdec kochala prvními spatřenými rýžovými poli a užívala si každou vteřinu krás Bali. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla přešťastná, protože to byly první chvíle objevování nepoznaného. Života na Bali, tradic, jejich obydlí, chutí a vůní specifické pro tuto zemi.

Jsem moc ráda, že jsme tento výlet udělali právě hned na začátku pobytu. Více jsem si ho vychutnala, protože pro mne bylo ještě vše nové. Poslední dny na Bali už jsem spatřovala sama sebe, jak se chovám a dělám věci, co Balijci. Z turisty jsem se přeměnila na člověka, který místní život zná a ví, co má čekat. Tzn., možná kdybych viděla chrám na konci pobytu, nepřijde mi už ničím zajímavý, protože chrámů má Bali tedy nespočetně a když už vidíte desátý, přestává vás to bavit :-).

ALE TENTO ZÁŽITEK BYL NEOBYČEJNÝ…

Už na motorce jsem cítila svoje emoční naladění na to, že to bude pro mne velmi velká a citlivá událost.

BYLA…

Po příjezdu na útes, z kterého lemovala cesta trasu k chrámu jsem už v břiše cítila pocit VDĚKU, který mi hnal slzy do očí.

BYLO TO JINÉ než na ostatních turistických místech.
Vždy, kamkoliv jsme dojeli, vše jsme tak nějak prožívali a užívali s partnerem spolu.

Jiné to bylo v tom, že on věděl, jak je pro mě tato záležitost emoční, že je to něco, co jsem si vysnila. Na co se těším a nevím, co to se mnou udělá.

Zachoval se úžasně. Pomohl mi udělat pár fotek, abych měla místo obrázku z GOOGLU svůj obrázek se mnou samotnou a nechal mě o samotě, abych si místa pro mě neuvěřitelně energická užila sama.

Stála jsem tam … koukala … a po tváři mně tekly slzy …

SLZY ŠTĚSTÍ A HRDOSTI NA TO, že stojím na vysněném místě …
Najednou jsem nikoho nevnímala, neslyšela lidi kolem. Najednou ani ti turisti nijak neřešili, že asi 10 minut sedím na místě, kde se všichni chtějí fotit. Já si užívala svoje vítězství a pláč a hlavou mě běželo spousty věcí spojených s mým životem.

Uvědomila jsem si, jak jsem šťastná a vděčná za tyto chvíle a že i když jsem ve svém životě neměla vždy takovou sílu, chuť do života a inspiraci, jako mám teď, stálo to právě za to, vyšlapat si tu cestu.

DOVOLILA JSEM SAMA SOBĚ BÝT ŠŤASTNÁ.Našla jsem v životě věci, které jsem postrádala:
– Práci, kterou miluji;
– Partnera, za kterého jsem šťastná.
Vnitřní rovnováhu;
– A životní elán.

A je krásné se ohlédnout zpět a vidět, že každá životní lekce vás něco naučí a vy zpětně vidíte její význam.
A teď už je jen a jen na mně, čemu dám ve svém životě význam dál.

A protože se blíží konec roku, už pomalinku začínám přemýšlet, co by tak mohl obsahovat můj VISION BOARD na rok 2017. A tak mám nějak potřebu se podělit o radost z tvoření a přípravy na nový rok s více lidmi a je možné, že z toho vznikne i něco, kde se budete moci zúčastnit a užít si to se mnou.

JEN TAK SI SE SVÝM ŽIVOTEM HRÁT,
TROCHU REKAPITULOVAT A SNÍT.

INSPIRACE (14)
Připomínejme si, že hravost a lehkost do našeho života vpustí energii, která nám pomůže se dostat tam, kam chceme. Buďme takovými, o kterých bychom chtěli sami vyprávět :-).

Mějte se krásně

Vaše

KM_C224e-20160205073729

BALI RESTART
Vraťte se k článkům o Bali, které jste si nestihli přečíst
– ZDE -.

Business & Executive & Life coach / Průvodkyně “vnitřním klidem & životní rovnováhou “ / Autorka programu *TEĎ
Komentáře
  1. Lucinka napsal:

    Určitě dám vědět 🙂

  2. Lucinka napsal:

    krásně napsáno až jsem měla slzy v očích i já 🙂 už se nemůžu dočkat až si splním svůj sen a budu tát na onom místě 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.