Inspirace z Bali (4) – dnes JEN TAK :-)

Vítejte zpět z Bali.

Dnes jsem po ranní józe tak trochu naladěna pouze na rozjímání a uvědomování si rozdílností NAŠEHO (MÉHO) a BALIJSKÉHO stylu života.

Vlastně ne, života v klidu a života v chaosu – spěchu,
to je to správné vyjádření.

Jóga i mě, jako začátečníka, (který spíš chytá prvky jógových pozic, než si to užívá), dostala do stavu, kdy jsem na konci při šavásaně (což je ve zkratce závěrečné uvolnění těla – pozice mrtvoly) dostala do stavu takové vděčnosti, že mi po tváři tekly slzy.

Slzy štěstí, smutku – nevím.

Je krásné uprostřed džungle slyšet všechny ty zvuky přírody, dělat něco pro své tělo a mít vedle sebe člověka, s kterým mi je fajn. Jediné, co ještě stále řeším a neumím je, užít si emocí naplnlo. „Co když mě někdo uvidí brečet?“ Tak jsem si to užila tak trochu potají, ale vám se přiznávám a beru to jako první krok učení „otevření se emocím“ :-).

Na cestách jsme přesně 11 dní a já se začínám dostávat do pohody, klidu a jakého si vnitřního naladění na sebe samou. Někde jsem četla či slyšela, že naše duše nedokáže cestovat tak rychle a pokud se přesouváme na druhý konec světa, duše za námi doputuje až o nějaký ty dny později a pak teprve jsme schopni vypnout a naladit sebe samotné na režim odpočinku a relaxu. Přestat myslet na práci a na denní starosti, které každý z nás prožíváme.

Já za tento den považuji ten dnešní.
Mám v hlavě prázdno – je to fajn.
Vlastně ani nevím, co psát a přitom mám za sebou tolik zážitků.
Možná právě proto nevím, kterým začít :-).

Takže dnes jsem se rozhodla méně psát a naladit vás fotkami na místní atmosféru. Aby jste měli možnost jen tak na chvíli vypnout, zrelaxovat se a užít si pocit klidu a odpočinku.

Pobyt v tropické džungli, kde jsme teď strávili 3 dny, mě přinesl několik uvědomění. Hlavně díky za to, že jsem zde mohla absolvovat hodiny jógy, které mě zase povznesly na nový druh přemýšlení o mém bytí a žití (alespoň na chvíli :-)) a pár inspirací z pobytu jsou níže.

Inspirace (4)

Náš život je jedno velké učení – jde o jakýsi nekončící proces a vždy když dokončíme jednu fázi učení, přichází další a další. Můžeme se vždy těšit na nový začátek.

Balanc – rovnováha = pokud nejsme v jedné oblasti života v rovnováze, projevuje se nám to automaticky do dalších oblastí. Proto se nezapomínejme starat o sebe, duchovno, fyzično, partnerství, pohodu na pracovišti a další pro nás důležité oblasti.

Stále se s ostatními srovnáváme: „PROČ?“

Každý je na své cestě životem přesně tak daleko, jak má být. A vše je správně. Stejně tak jak v józe – někomu jde lépe ta či ona pozice, druhý se neohne ani dolu k nohám, jako třeba já :-). A přesto vím, že chci na této cestě pokračovat a posouvat se dál.

Někdy k nám přijde zjištění, o sobě samém, které si nechceme na začátku připustit a tím víc zablokujeme svoji energii a chápání svého nitra. Přijměme se tedy přesně takoví, jací jsme. Jako příklad – já jsem si třeba celou dobu myslela, jak jsem extrémně duchovní člověk a že časem budu více a více inklinovat k přírodnímu stylu života a včera při balijském rituálu u ohně jsem si připustila myšlenku, že jsem si tuto myšlenku někde v hlavě nastavila, ale nemám to tak a mít zřejmě nebudu a včera jsem poprvé přijmula, že je to v pořádku.

No a tak bych mohla pokračovat se svoji emoční náladou dnes dál, ale slibovala jsem vám naladění na Bali, na relax, pohodu, tak tady máte několik fotek a úžívejte krásného dne. Zase se ozvu.

Inspirace (4)

ČAS EXISTUJE POUZE mezi námi lidmi, tak se s ním tolik nezabývejme a nechme více věci plynout.


ŽIJME TEĎ A TADY.

Kvůli tomuto místu jsem sem jela – nejposvátnější chrám TANAH LOT.

IMG_0003

IMG_9576

IMG_0004

Chrám Taman Ayun v Mengwi

IMG_0008

Ubytování v horách poblíž městečka Sidemen – výhled z terasy pokoje

IMG_0009

Kousek od královského paláce v městě Ubud

IMG_0013

Monkey forest v Ubudu a deštivá cesta zpět 🙂

IMG_0016

Dostali jsme se i mezi místní  – ceromoniál

IMG_0022

IMG_0040

IMG_0052Reklama na Nike 🙂

Rýžové pole trochu jinak…IMG_9912

Po večerním rituálu u ohně …IMG_9930

Pohled od chrámu v UluwatuIMG_9996

 

Kdo z vás má chuť si přečíst předešlé články, může ZDE.

Krásný den plný pohody.

BALI RESTART

podpis_3_transparent

Business & Executive & Life coach / Průvodkyně “vnitřním klidem & životní rovnováhou “ / Autorka programu *TEĎ
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.